hlasovalo 5 uživatelek

Untitled Document

Vsadka do bundy s kapuckou

Obsah:
- material
- postup šití
- nákres
- fotky


Materiál

- jakákoli bunda do které se na obě strany podél zipu dá našít zip, nejlépe jen jednovrstvá proti větru a dešti, ale může být i silnější a vsadka se dá ušít jako vícevrstvá třeba s flísem nebo i vatelínem
- 60 cm látky na vsadku, neljlépe něco jako šusťákovina nebo podobný materiál odolný proti větru a dešti
- 2 stejné zipy cca 60 cm, které se dají dole rozepnout
- průchodky (dají se nahradit vystřižením a obšitím dírek)
- kulatá guma asi 2 m
- brzdičky se dvěma dírkami 2 ks
- brzdičky s jednou dírkou - 2ks
- koncovky na gumu do kapucky - 2ks


Postup šití

1. Látku zastříhneme podle obrázku, šířka látky zůstává - pokud tam nechceme kapucku, tak pouze ustříhneme ve výšce asi 70cm (podle délky zipu), můžeme vystřihnout i do kulata a vytvořit tak límec.

2. Na látce našpendlíme tunýlky na gumu, v šířce asi 2,5 cm, jeden úplně dole(naspodu látky, 2krát přehneme) a jeden ve výšce cca 50 cm od začátku zipu(nejuniverzálnější výška, i když dítě poroste).

3. Uprostřed tunýlků vyznačíme 2 tečky asi 2 cm od sebe, látku rozděláme a do jedné vrstvy látky natlučeme průchodky, nebo vystříhneme dírky a obšijeme je. Tunýlky zašpendlíme zpátky

4. Navlečeme gumu do brzdiček tak aby vzniklo malé očko na utahování a na každé straně zbylo asi 35 cm gumy. Guma musí kousek přesahovat, aby se dala lépe napevno přišít, jakmile se budou našívat po stranách zipy. Gumu navlečeme průchodkami do tunýlků a zafixujeme špendlíky. Pak tunýlky naostro sešijeme.

5. Do bundy našijeme zapnuté zipy po obou stranách. Odepneme volné vnější části zipu a přišijeme je po stranách vsadky. Napevno tak přišijeme i konce gumiček v tunýlcích.

6. Zahneme zbytek látky nad horními konci našitých zipů, sešijeme dohromady kapucku, našpendlíme tunýlek na kapucce, vložíme do něj gumku na obou koncích opatřenou brzdičkami a tunýlek prošijeme.

Nákres:

Fotky:


Autorkou návodu je Pavlína Komínková.

Děkujeme! :)

Šijeme... - 11.11.2009 - Administrator Administrator